Blog

Na finalny efekt wybielania zębów wpływ ma nie tylko metoda przeprowadzania zabiegu, ale również odżywianie po jego wykonaniu, dlatego ważne jest, aby przez określony czas stosowana była tzw. biała dieta. Co jeść, a czego unikać po zabiegu wybielania zębów? Na czym dokładnie polega biała dieta po wybielaniu zębów? Odpowiadamy!

Dlaczego biała dieta po wybielaniu jest tak ważna?

Zachowanie zdrowia jamy ustnej w dużej mierze leży w zakresie dziedziny jaką jest stomatologia zachowawcza – Warszawa Targówek to jedna z lokalizacji, gdzie pacjentów otacza się najlepszą opieką. Nierzadko jednak zdarza się, że pomimo zdrowych zębów nie jesteśmy zadowoleni z ogólnego wyglądu uśmiechu, na przykład ze względu na odcień uzębienia. W takiej sytuacji, szczególną uwagę zwrócić należy na możliwości jakie oferuje stomatologia estetyczna – Warszawa Targówek daje szeroki dostęp do wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Należy jednak podkreślić, że równie ważny jak sam zabieg wybielania zębów jest specjalny sposób odżywiania bezpośrednio po jego przeprowadzeniu, znany jako biała dieta. Stosowanie jej przez określony czas zapobiega absorbowaniu barwników z pożywienia, co przekłada się na efekt całego procesu.

Biała dieta – co jeść?

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wybielania zębów niezbędna jest biała dieta. Co jeść po przeprowadzeniu zabiegu? Ważne jest, aby jadłospis opierał się głównie na jasnych, najlepiej białych produktach takich jak na przykład mleko, jogurty naturalne bez dodatku owoców, kurczak lub indyk, owoce morza, kasza jęczmienna i jaglana, białe pieczywo, a także jasne warzywa, między innymi kalafior, a wybierając napoje najlepiej postawić na wodę bez cytryny.

Biała dieta – czego unikać?

Co najistotniejsze, biała dieta obejmuje wykluczenie powodujących przebarwienia produktów, bez względu na to, czy barwniki w nich zawarte są sztuczne czy też naturalne. Na czas stosowania białej diety należy więc zrezygnować między innymi z borówek, jagód, malin, żółtych serów, słodyczy, a także mięs takich jak cielęcina, wołowina lub wieprzowina, kolorowych warzyw oraz zup z nich przygotowywanych i przypraw – szczególnie cynamonu, curry, papryki i kurkumy. Chcąc, aby biała dieta po wybielaniu była w pełni skuteczna powinno się także zwrócić uwagę na napoje – zdecydowanie niewskazane jest picie kawy, herbaty, kolorowych napojów gazowanych, a także soków owocowych i kompotów.

Czego jeszcze się wystrzegać?

Biała dieta po wybielaniu to nie jedyny klucz do sukcesu. Poza stosowaniem się do określonych zasad żywieniowych, należy także zrezygnować z palenia papierosów, które może w dużym stopniu przyczynić się do powstania przebarwień. Co więcej, przez pierwsze dni po zabiegu warto zwrócić uwagę na temperaturę potraw – zbyt zimne lub gorące dania, w kontakcie z wrażliwymi po wybielaniu zębami mogą powodować duży ból.

Biała dieta – jak długo stosować?

Dla uzyskania najlepszych efektów, biała dieta powinna być stosowana od kilku do nawet kilkunastu dni po zabiegu, a czas ten zależny jest między innymi od zastosowanej metody wybielania i sposobu pielęgnacji zębów. Wszystkich szczegółowych informacji dotyczących zarówno procesu wybielania, jak i zagadnień takich jak między innymi biała dieta z pewnością udzieli dentysta – Warszawa Targówek to jedna z wielu lokalizacji, gdzie pacjenci mogą kompleksowo zadbać o zdrowie oraz wygląd uśmiechu.

12 Kwi, 2021

Odbudowa zęba na korzeniu

Odtworzenie zniszczonego zęba jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na aspekty funkcjonalne, ale również estetyczne. Co ważne, istnieje wiele metod odbudowy uzębienia, a wybierając konkretne propozycje należy wziąć pod… Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *