Blog

Zróżnicowane zabiegi w zakresie stomatologii mogą przywodzić na myśl wiele pytań – szczególnie jeżeli chodzi o implanty zębów. Czy boli i dlaczego warto to z całą pewnością przykłady tych najczęściej zadawanych. Wyjaśniamy zatem, jakie są zalety takiego rozwiązania, na czym polega zabieg oraz czy wstawianie implantu zęba boli i jak wygląda znieczulenie.

Implanty zębów – dlaczego warto?

Można zauważyć, że uwaga pacjentów coraz częściej skierowana jest na możliwości jakie oferuje stomatologia estetyczna – Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem. Chcąc zadbać o piękny wygląd uśmiechu nierzadko wybór pada na implanty. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu, a jego efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania – w przypadku utraty zęba lub zębów, implanty nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd uśmiechu, ale również zapewniają zdecydowanie większy komfort niż standardowe protezy. W tym miejscu warto przejść do bardziej szczegółowej odpowiedzi na pytanie jakie rodzi się, kiedy mamy na myśli implanty – czy boli i jak wygląda znieczulenie.

Implanty zębów – czy boli i jak wygląda znieczulenie?

W zależności od zakresu zabiegu oraz oceny stanu pacjenta, wszczepienie implantów może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W przypadku znieczulenia miejscowego, wyróżnia się jego dwa rodzaje: nasiękowe, polegające na zaaplikowaniu leku znieczulającego za pomocą płytko wprowadzonej igły w okolicy zęba oraz przewodowe, którego istotą jest podanie środka znieczulającego w okolice większego nerwu. Znieczulenie ogólne, oprócz wyeliminowania bólu ma na celu również poprawę komfortu psychicznego pacjenta, a także w razie konieczności ograniczenie lub zniesienie jego świadomości. Ponadto, nierzadko spotkać się można z połączeniem obu metod, czyli tzw. znieczuleniem kombinowanym, które umożliwia wprowadzenie pacjenta w stan “płytszego” znieczulenia ogólnego. Odpowiadając zatem na – czy boli, z całą pewnością należy stwierdzić, że nie.

Implanty zębów – czy boli po przeprowadzeniu zabiegu?

Oraz jak uniknąć nieprzyjemnych odczuć w okresie pooperacyjnym? Dolegliwości bólowe po zabiegu zwykle skutecznie eliminuje się podawanymi doustnie, odpowiednimi dawkami leków o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. W tym zakresie zdecydowanie powinno się przestrzegać zaleceń, jakie wyda przeprowadzający zabieg dentysta – Warszawa Targówek to jedna z lokalizacji, gdzie pacjenci mają szeroki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów.

Implanty zębów – czy boli: podsumowanie

W tym miejscu warto krótko podsumować przytoczone informacje dotyczące zagadnienia jakim są implanty zębów – czy boli oraz dlaczego warto je rozważyć. Czy wstawianie implantu zęba boli? Na to pytanie odpowiedź brzmi nie. Jak wygląda okres po zabiegu, w trakcie którego wszczepione zostały implanty – czy boli? W tym przypadku również należy zaprzeczyć. Biorąc to wszystko pod uwagę, a także podkreślając walory estetyczne oraz funkcjonalne, trudno się dziwić rosnącej popularności jaką cieszą się implanty zębowe – Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie pacjenci mogą korzystać z najlepszych rozwiązań.

08 Lis, 2020

Biała dieta po wybielaniu – co jeść?

Na finalny efekt wybielania zębów wpływ ma nie tylko metoda przeprowadzania zabiegu, ale również odżywianie po jego wykonaniu, dlatego ważne jest, aby przez określony czas stosowana była tzw. biała dieta.… Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *