Endodoncja

Dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób miazgi zębowej i tkanek okołowiechołkowych jest endodoncja – Warszawa jest miejscem, gdzie pacjenci mają wyjątkowo szeroki dostęp do specjalistów w tym zakresie. Co najważniejsze, za podstawę w leczeniu endodontycznym uznaje się leczenie kanałowe zębów. Warto jednocześnie podkreślić, że nierzadko jest to jedyny sposób na uratowanie zęba i uniknięcie jego utraty.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Endodoncja – istota

Jedną z istotniejszych gałęzi stomatologii jest leczenie kanałowe czyli endodontyczne – Warszawa jest jedną z lokalizacji, gdzie pacjenci mogą korzystać z najwyższej jakości usług w tym zakresie. Dlaczego endodoncja odgrywa w stomatologii tak ważną rolę? Przede wszystkim, przeprowadzenie leczenia kanałowego nierzadko jest jedynym sposobem na zachowanie zniszczonego zmianami chorobowymi zęba. Ponadto, leczenie endodontyczne może okazać się konieczne w przypadku uszkodzenia zębów lub przed podjęciem leczenia z zakresu protetyki.

Endodoncja – przebieg leczenia

Przed rozpoczęciem leczenia, warto wiedzieć na czym dokładnie polega endodoncja. Procedura ta przeprowadzana jest najczęściej w sytuacji kiedy do wnętrza zniszczonego próchnicowo zęba dostaną się bakterie powodujące zapalenie miazgi. Leczenie polega na oczyszczeniu komory oraz kanałów zęba, a także wypełnieniu powstałych ubytków wysokiej jakości materiałem zastępczym. Warto także zwrócić uwagę na szybko postępujący rozwój w dziedzinie jaką jest endodoncja – Warszawa Targówek i Estefill to miejsce, gdzie korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych rozwiązań, które znacznie poprawiają komfort pacjenta, a także pozwalają przeprowadzić leczenie w sposób szybki i bezbolesny. Warto zaznaczyć, że długość leczenia kanałowego zależy przede wszystkim od stanu zęba, dlatego nie należy odkładać w czasie zabiegów z zakresu jakim jest endodoncja – Warszawa to jedna z wielu lokalizacji, gdzie na wizytę u specjalisty nie zawsze trzeba długo czekać.

Endodoncja – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Bardzo często wśród pacjentów zaobserwować można lęk przed zabiegami z dziedziny jaką jest endodoncja. Dyskomfort wzbudza nie tylko sama wizja wizyty w gabinecie stomatologicznym, ale również możliwość wystąpienia dolegliwości bólowych związanych z leczeniem kanałowym. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że odpowiednio dobrane znieczulenie pozwala całkowicie wyeliminować ból podczas przeprowadzania procedury. Właśnie dlatego, niezwykle ważny jest wybór gabinetu, w którym przeprowadza się zabiegi w zakresie takim jak endodoncja – Warszawa Targówek i Estefill to jeden z najlepszych kierunków, przede wszystkim ze względu na profesjonalizm specjalistów, a także stosowanie najnowszych rozwiązań, co w znacznym stopniu przekłada się na komfort pacjenta.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!