Korony na implantach

Zachowanie pełnego uzębienia jest niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, dlatego ewentualne ubytki – bez względu na przyczynę ich powstania – należy uzupełnić. W przypadku braku pojedynczych zębów, zdecydowanie najlepszą propozycją są korony na implantach. Warszawa Targówek i Estefill to jedna z lokalizacji, gdzie pacjenci mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań w zakresie implantologii i protetyki.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Korony na implantach – istota i zalety

W przypadku tej metody uzupełniania uzębienia, odtworzona korona zęba mocowana jest na wszczepie śródkostnym, nazywanym również implantem. Dzięki temu, że odbudowa jest stała, rozwiązanie to zapewnia znacznie większy komfort i co więcej, lepszy efekt wizualny niż standardowa proteza. Niewątpliwą zaletą odbudowy uzębienia z wykorzystaniem koron na implantach jest również brak konieczności szlifowania sąsiadujących zębów, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów protetycznych. Co więcej, na uwagę zasługuje także trwałość koron na implantach, która przy zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej jest równa trwałości naturalnego uzębienia.

Korony na implantach – przebieg leczenia

Przed podjęciem leczenia, należy wiedzieć jak wygląda jego proces, a szczegółowy, indywidualnie dopasowany plan przedstawiany jest podczas konsultacji ze stomatologiem. Warto w tym miejscu podkreślić, że od momentu wszczepienia implantu do finalnego założenia odtworzonej korony zęba może upłynąć nawet kilka miesięcy – w tym czasie zachodzi proces integracji implantu z kością. Co ważne, na biozgodność implantu i tempo wgajania duży wpływ ma jego budowa i wykorzystane materiały, dlatego najlepiej jest postawić na gabinety, w których stosuje się nowoczesne, wiodące rozwiązania. Decydując się na korony na implantach, Warszawa Targówek i Estefill to zdecydowanie jeden z lepszych kierunków.

Należy również zaznaczyć, że wszczepienie implantu to zabieg przeprowadzany w odpowiednio dobranym znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne. Na czas osteointegracji implantu zazwyczaj wkręcana jest śruba zamykajáca lub gojąca, a na kolejnych etapach leczenia pobierane są wyciski, na podstawie których wykonuje się indywidualnie dopasowaną koronę zęba. Co ważne, po zakończeniu leczenia implantologicznego nie należy zapominać o regularnych wizytach kontrolnych u specjalisty, przeprowadzanych co około 12 miesięcy.

Korony na implantach – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na liczne zalety rozwiązania jakim są korony na implantach. Warszawa Targówek i Estefill to jedna z lokalizacji, gdzie wykorzystuje się nowoczesne, sprawdzone technologie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej skuteczności leczenia implantologicznego i jednocześnie zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z całym procesem odbudowy zęba. Wszystko to sprawia, że chcąc zadbać o stan jamy ustnej i uzupełnić braki w uzębieniu wykorzystując korony na implantach, Warszawa i nasz gabinet to dobry kierunek.