Stomatologia estetyczna i zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się najbardziej typowym i znanym większości pacjentów leczeniem – polega na działaniach profilaktycznych które mają zapobiec wystąpieniu choroby próchnicowej (czyszczenie – skaling z piaskowaniem, lakierowanie – fluoryzacja) a także na eliminacji już powstałej próchnicy. W naszym gabinecie stawiamy na estetykę proponowanych wypełnień w obszarze zebow przednich oraz wytrzymałość mechaniczna i funkcjonalność w obrębie zębów bocznych, dlatego stosujemy materiały różnych producentów kierując się odpowiednimi dla danego zastosowania parametrami. Stosujemy tylko dobre jakościowo i sprawdzone produkty.

W ramach stomatologii estetycznej mieści się również wybielanie – zarówno nakładkowe jak i gabinetowe. W trakcie wizyty lekarz zaproponuje najkorzystniejsza w danej sytuacji metodę.  Najczęściej stosowanym u nas schematem jest jedna lub dwie 1-godzinne sesje w gabinecie a następnie wykonanie szyn do użytku domowego dla pogłębienia i podtrzymania uzyskanego efektu. Dzięki temu pacjent może cieszyć się białym uśmiechem niezależnie od upływającego czasu.

W naszej ofercie można znaleźć preparat taki jak Icon. Służy on likwidacji białych plam/odwapnień w obrębie szkliwa będących skutkiem rozpoczynającego się procesu próchnicowego lub zaburzeń mineralizacji. Dla wielu osób takie plamy są problematyczne, gdyż traktują je jako defekt estetyczny. W przeszłości potrzeba było inwazyjnych metod, żeby przywrócić równomierne zabarwienie szkliwa. Na szczęście z upływem czasu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stworzono żywice która wbudowuje się/wnika w obręb porowatej tkanki zmieniając współczynnik załamania światła i sprawiając ze nieestetyczne plamy znikają a struktura zęba ulega wzmocnieniu. Zapraszamy na konsultacje podczas której rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące preparatu i możliwości jego zastosowania w danej sytuacji.

Jeśli mowa o estetyce – warto wspomnieć o możliwości wykonania w naszej placówce licówek bez szlifowania, non-prep, prepless. Jest to możliwe dzięki wykonaniu bardzo precyzyjnego, cienkiego uzupełnienia, które jest ‘naklejane’ na przednie powierzchnie zęba zmieniając jego kształt, kolor bądź ‘optyczne’ ustawienie w luku. Niekiedy takie rozwiązanie eliminuje konieczność leczenia ortodontycznego o ile wskazania estetyczne są jego podstawa. Ponadto bardzo wymagający pod względem estetycznym pacjenci uzyskają efekt bieli której nie da się uzyskać metodami wybielania zębów.

Poza licówkami bez szlifowania oferujemy także system emax- gdzie wykonane licówki są grubsze, bardziej odporne na urazy mechaniczne i umożliwiają większe modyfikacje w zakresie barwy zębów oraz wyrównania luku. Niekiedy bowiem nieznaczne oszlifowanie zęba jest konieczne dla zapewnienia optymalnego efektu estetycznego bądź wytrzymałości mechanicznej uzupełnienia. Niekiedy tez może okazać się konieczne wykonanie koron – niemniej w tym zakresie możemy udzielić informacji już na miejscu po przeanalizowaniu sytuacji wewnątrzustnej pacjenta oraz kompleksowym badaniu oceniającym zgryz i uwzględniającym jego oczekiwania.