Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się najbardziej typowym i znanym większości pacjentów leczeniem – polega na działaniach profilaktycznych, które mają zapobiec wystąpieniu choroby próchnicowej (czyszczenie – skaling z piaskowaniem, lakierowanie – fluoryzacja) a także na eliminacji już powstałej próchnicy. Stomatologia zachowawcza jest bez wątpienia koniecznością dla każdego z nas. Nasz gabinet z pewnością jest miejscem, w którym doświadczysz profesjonalnej obsługi w tym zakresie.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

W gabinecie Estefill stawiamy na estetykę proponowanych wypełnień w obszarze zębów przednich oraz wytrzymałość mechaniczną i funkcjonalność w obrębie zębów bocznych. Dlatego stosujemy materiały różnych producentów kierując się odpowiednimi dla danego zastosowania parametrami. Korzystamy wyłącznie z dobrych jakościowo i sprawdzonych produktów.

Stomatologia zachowawcza- co poza działaniem profilaktycznym?

W ramach stomatologii estetycznej mieści się również wybielanie – zarówno nakładkowe jak i gabinetowe. W trakcie wizyty lekarz zaproponuje najkorzystniejszą w danej sytuacji metodę.  Najczęściej stosowanym u nas schematem jest jedna lub dwie 1-godzinne sesje w gabinecie, a następnie wykonanie szyn do użytku domowego dla pogłębienia i podtrzymania uzyskanego efektu. Dzięki temu pacjent może cieszyć się białym uśmiechem niezależnie od upływającego czasu.

W naszej ofercie można znaleźć preparat taki jak Icon. Służy on likwidacji białych plam/ odwapnień w obrębie szkliwa będących skutkiem rozpoczynającego się procesu próchnicowego lub zaburzeń mineralizacji. Dla wielu osób takie plamy są problematyczne, gdyż traktują je jako defekt estetyczny. W przeszłości potrzeba było inwazyjnych metod, żeby przywrócić równomierne zabarwienie szkliwa. Na szczęście z upływem czasu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stworzono żywicę, która wbudowuje się/wnika w obręb porowatej tkanki zmieniając współczynnik załamania światła i sprawiając, że nieestetyczne plamy znikają a struktura zęba ulega wzmocnieniu.

Zapraszamy na konsultację, podczas której rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące preparatu i możliwości jego zastosowania w danej sytuacji.

Stomatologia zachowawcza – Estefill – tu zrobisz również licówki!

Jeśli mowa o estetyce – warto wspomnieć o możliwości wykonania w naszej placówce licówek bez szlifowania, non-prep, prepless. Jest to możliwe dzięki wykonaniu bardzo precyzyjnego, cienkiego uzupełnienia, które jest ‘naklejane’ na przednie powierzchnie zęba zmieniając jego kształt, kolor bądź ‘optyczne’ ustawienie w łuku. Niekiedy takie rozwiązanie eliminuje konieczność leczenia ortodontycznego, o ile wskazania estetyczne są jego podstawą. Ponadto bardzo wymagający pod względem estetycznym pacjenci uzyskają efekt bieli, której nie da się uzyskać metodami wybielania zębów.

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!

Poza licówkami bez szlifowania oferujemy także system emax- gdzie wykonane licówki są grubsze, bardziej odporne na urazy mechaniczne i umożliwiają większe modyfikacje w zakresie barwy zębów oraz wyrównania łuku. Niekiedy bowiem nieznaczne oszlifowanie zęba jest konieczne dla zapewnienia optymalnego efektu estetycznego bądź wytrzymałości mechanicznej uzupełnienia. Niekiedy też może okazać się konieczne wykonanie koron – niemniej w tym zakresie możemy udzielić informacji już na miejscu po przeanalizowaniu sytuacji wewnątrzustnej pacjenta oraz kompleksowym badaniu oceniającym zgryz i uwzględniającym jego oczekiwania.

Wystarczy zadzwonić do naszego gabinetu, a zapiszemy Cię na konsultację, podczas której lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości i zaproponuje różne warianty leczenia.