Leczenie kanałowe

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem kanałowym. To właściwie ostatnia deska ratunku, jeśli chcemy zachować mocno zniszczony próchnicowo ząb a bakterie wniknęły już do jego wnętrza. Powoduje to powstanie stanu zapalnego nerwu (miazgi zęba) – przewlekłego (bezobjawowego) lub ostrego (z silnym bólem). Taka sytuacja wymaga oczyszczenia komory oraz kanałów. System kanałowy to bardzo złożona struktura i żeby prawidłowo go oczyścić korzystamy ze sprawdzonych sprzętów o zweryfikowanej skuteczności – stosujemy systemy maszynowe, ultradźwięki oraz ciepłą gutaperkę, która wypełnia nawet drobne boczne odgałęzienia niedostępne dla zwykłego nietermicznego sposobu wypełniania. Wybierając nasz gabinet masz pewność ze znajdujesz się w profesjonalnych rękach i korzystasz z najnowszych metod leczenia.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Stan uzębienia wywiera niezwykle duży wpływ na funkcjonowanie każdego człowieka – zdrowe zęby to nie tylko życie bez bólu, ale również dobre samopoczucie i estetyczny wygląd uśmiechu. Zdarza się jednak, że dla zachowania zdrowia niezbędne jest leczenie kanałowe. Czym kierować się wybierając lekarza i na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe- wybór specjalisty

Niezwykle ważnym aspektem jest wybór gabinetu, w którym przeprowadzone zostanie leczenie kanałowe. Decydując się na wizytę w konkretnym miejscu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim profesjonalizm lekarza, a także dostęp do nowoczesnych rozwiązań dentystycznych, które usprawniają leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe bez strachu

Nie należy również zapominać o stresie jaki wywołuje wizyta u stomatologa. Warto wybrać specjalistę, który nie tylko sprawnie wykona leczenie, ale jednocześnie zadba o komfort i poczucie bezpieczeństwa osoby przebywającej na fotelu dentystycznym. Warto również zaznaczyć, że tego rodzaju zabieg nie musi wiązać się z wieloma wizytami w gabinecie – dzięki obecnie używanym, zaawansowanym technologiom możliwe jest zminimalizowanie czasu przeprowadzania procedury takiej jak leczenie kanałowe. W naszym gabinecie wszystko może odbyć się podczas jednej wizyty.

Należy jednak pamiętać, że długość leczenia zależna jest przede wszystkim od stanu ratowanego zęba, dlatego nie warto zwlekać z zabiegiem jakim jest leczenie kanałowe.

Zatem w sytuacji, kiedy konieczne jest leczenie kanałowe, zapraszamy do naszego gabinetu – zadzwoń i umów się na wizytę: 517-498-200