Nowoczesna stomatologia zachowawcza

Nowoczesna Stomatologia zachowawcza zajmuje się najbardziej typowym i znanym większości pacjentów leczeniem – polega na działaniach profilaktycznych, które mają zapobiec wystąpieniu choroby próchnicowej (czyszczenie – skaling z piaskowaniem, lakierowanie – fluoryzacja) a także na eliminacji już powstałej próchnicy. Stomatologia zachowawcza jest bez wątpienia koniecznością dla każdego z nas.

W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia – w powiększeniu oraz z użyciem lasera i/lub piaskarki abrazyjnej w maksymalnym komforcie dla pacjenta.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

W gabinecie Estefill stawiamy na wysoką jakość wypełnień w połączeniu z wysoką estetyką i funkcjonalnością.

Leczenie laserem – jak to działa?

Laseroterapia to obecnie najskuteczniejsza metoda terapeutyczna i najlepsze rozwiązanie kliniczne w stomatologii. Lasery stomatologiczne to urządzenia, które w znakomity sposób mogą stanowić nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych narzędzi, które budzą strach wśród pacjentów.

Dokładna, komputerowo obliczona wiązka lasera, delikatnie i precyzyjnie odparowuje w nano/mikrosekundowych impulsach tkankę/materiał, bez wibracji oraz zapachu.
W porównaniu do tradycyjnego wiertła jest to niezwykle precyzyjna oraz bezpieczna metoda, która dodatkowo sterylizuje okoliczny obszar z drobnoustrojów!
Opracowany ząb nie tylko jest zdrowy, ale też wolny od patogenów mogących wpłynąć na jakość i trwałość uzupełnień.

Stomatologia zachowawcza- co poza działaniem profilaktycznym/leczniczym ?

W ramach stomatologii estetycznej mieści się również wybielanie – zarówno nakładkowe jak i gabinetowe.
W trakcie wizyty lekarz zaproponuje najkorzystniejszą w danej sytuacji metodę.  Najczęściej stosowanym u nas schematem jest jedna lub dwie 1-godzinne sesje w gabinecie, a następnie wykonanie szyn do użytku domowego dla pogłębienia i podtrzymania uzyskanego efektu. Dzięki temu pacjent może cieszyć się białym uśmiechem niezależnie od upływającego czasu.

W naszej ofercie można znaleźć preparat taki jak Icon. Służy on likwidacji białych plam/ odwapnień w obrębie szkliwa będących skutkiem rozpoczynającego się procesu próchnicowego lub zaburzeń mineralizacji. Dla wielu osób takie plamy są problematyczne, gdyż traktują je jako defekt estetyczny. W przeszłości potrzeba było inwazyjnych metod, żeby przywrócić równomierne zabarwienie szkliwa. Na szczęście z upływem czasu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów stworzono żywicę, która wbudowuje się/wnika w obręb porowatej tkanki zmieniając współczynnik załamania światła i sprawiając, że nieestetyczne plamy znikają a struktura zęba ulega wzmocnieniu.

Zapraszamy na konsultację, podczas której rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące preparatu i możliwości jego zastosowania w danej sytuacji.

Stomatologia zachowawcza – Estefill – tu zrobisz również licówki!

Jeśli mowa o estetyce – warto wspomnieć o możliwości wykonania w naszej placówce licówek bez szlifowania, non-prep, prepless. Jest to możliwe dzięki wykonaniu bardzo precyzyjnego, cienkiego uzupełnienia, które jest ‘naklejane’ na przednie powierzchnie zęba zmieniając jego kształt, kolor bądź ‘optyczne’ ustawienie w łuku. Niekiedy takie rozwiązanie eliminuje konieczność leczenia ortodontycznego, o ile wskazania estetyczne są jego podstawą. Ponadto bardzo wymagający pod względem estetycznym pacjenci uzyskają efekt bieli, której nie da się uzyskać metodami wybielania zębów.

 

Poza licówkami bez szlifowania oferujemy także system emax- gdzie wykonane licówki są grubsze, bardziej odporne na urazy mechaniczne i umożliwiają większe modyfikacje w zakresie barwy zębów oraz wyrównania łuku. Niekiedy bowiem nieznaczne oszlifowanie zęba jest konieczne dla zapewnienia optymalnego efektu estetycznego bądź wytrzymałości mechanicznej uzupełnienia. Niekiedy też może okazać się konieczne wykonanie koron – niemniej w tym zakresie możemy udzielić informacji już na miejscu po przeanalizowaniu sytuacji wewnątrzustnej pacjenta oraz kompleksowym badaniu oceniającym zgryz i uwzględniającym jego oczekiwania.

Wystarczy zadzwonić do naszego gabinetu, a zapiszemy Cię na konsultację, podczas której lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości i zaproponuje różne warianty leczenia.