Stomatologia dziecięca

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych najmłodszych pacjentów wzbogaciliśmy ofertę o wypełnienia kolorowe, a jeśli takie okażą się niewystarczająca zachęta do współpracy to być może stanie się nią koszyczek z nagrodami i dyplomami dla dzielnego pacjenta? Na pewno o dobrą współpracę zadba lekarz, który w bezstresowej atmosferze postara się przeprowadzić pełne leczenie i zachęci do ponownych wizyt w gabinecie. Dla najbardziej bojących się gabinetu dzieci przeprowadzimy wizytę adaptacyjna podczas której maluch zapozna się ze stosowanym sprzętem i poczuje pewniej w nowym środowisku (w końcu to co już znamy przestaje być tak straszne!).

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Dlaczego tak istotna jest stomatologia dziecięca?

Warszawa Targówek daje swobodny dostęp do specjalistów w tym zakresie. Co sprawia, że warto korzystać z ich usług? Dobry stan uzębienia jest niezwykle ważny nie tylko w przypadku dorosłych, ale również młodszych pacjentów, posiadających jeszcze zęby mleczne, których kondycja istotnie wpływa na możliwość wystąpienia różnego rodzaju problemów zdrowotnych w przyszłości. W tym miejscu warto również zaznaczyć, iż statystyki wskazują, że około 70% dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na próchnicę, co jest wynikiem dość niepokojącym.
To wszystko sprawia, że każdy rodzic powinien zwrócić uwagę na dziedzinę, jaką jest stomatologia dziecięca – Warszawa nie stanowi pod tym względem wyjątku. Duża powszechność próchnicy nie jest jedynym powodem, dla którego tak istotna jest stomatologia dziecięca. U nas poziom opieki dentystycznej skoncentrowanej na najmłodszych jest bardzo wysoki, a regularne wizyty mogą przynieść duże korzyści dla zdrowia dzieci.

Jak wybrać najlepszy gabinet?

Szczególnie wartym uwagi aspektem jest wybór specjalisty, który zadba o jamę ustną pociechy – lekarz do którego udają się rodzice nie zawsze będzie najlepszą opcją. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie wizyty u osoby, która zajmuje się nie tylko stomatologią, ale również dziedziną jaką jest stomatologia dziecięca. Warszawa, podobnie jak wiele innych miast w Polsce daje możliwość skorzystania z usług lekarzy, którzy poza szeroką wiedzą i umiejętnościami, posiadają także
odpowiednie szkolenia i co ważne – podejście do maluchów, dzięki czemu cała wizyta przebiega w dobrej atmosferze. W Estefill na Targówku (Warszawa) zapewniamy nie tylko zdrowy uśmiech dziecka. Wizyta również pozwala na utrwalenie dobrych nawyków i w przyszłości – uniknięcie lęku przed wizytą u dentysty, a wszystko to wpływa na ważność roli, jaką odgrywa stomatologia dziecięca. Warszawa Targówek i nasz gabinet to jedna z lokalizacji, gdzie najmłodsi zostaną otoczeni najlepszą opieką, a regularne wizyty u specjalisty przyniosą korzyści na każdym etapie życia młodego człowieka. Co więcej, nie powinno się odkładać w czasie pierwszej wizyty u lekarza zajmującego się stomatologią dziecięcą.

Jak zachęcić dziecko do współpracy?

Stomatologia dziecięca to nie tylko zapobieganie i leczenie chorób zębów i jamy ustnej u dzieci, ale również zapewnienie komfortowego przebiegu wizyty.  Nagradzanie współpracy budzi pozytywne skojarzenia z działaniami jakimi zajmuje się stomatologia dziecięca. Ponadto, nasza stomatologia daje dodatkowe możliwości przezwyciężenia lęku przed specjalistą i zmniejszenia stresu. To wszystko sprawia, że stomatologia dziecięca nie musi kojarzyć się z bólem, łzami i strachem.

Zapraszamy do naszego gabinetu i skorzystania ze stomatologii dziecięcej na Warszawskim Targówku!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!