Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem prawidłowej czynności i budowy całego układu stomatognatycznego (jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy oraz stawy skroniowo-żuchwowe).

Kiedy działania z zakresu stomatologii zachowawczej to zbyt mało, aby zaspokoić funkcjonalne bądź estetyczne potrzeby pacjenta wtedy wkracza protetyka stomatologiczna. Warszawa Targówek i nasz gabinet to dobry kierunek!

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Protetyka stomatologiczna- uzupełnienia stale i ruchome

Uzupełnienia stałe to takie które są w pewien sposób „przyklejone” do zębów własnych pacjenta i nie można ich usunąć samodzielnie, a jedynie w gabinecie stomatologicznym. Zawsze wtedy, kiedy możliwe jest zastosowanie takich uzupełnień rekomendujemy je jako rozwiązanie pierwszego wyboru ze względu na znaczny komfort użytkowania – nie wymagają zazwyczaj żadnych szczególnych działań ze strony pacjenta, nie trzeba ich zdejmować w nocy, potrafią doskonale imitować naturalne uzębienie, często są wręcz niezauważalne.

Wśród stałych uzupełnień wyróżniamy: wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, korony, mosty oraz uzupełnienia oparte na implantach (wszczepach śródkostnych). Na wszczepach mogą być osadzone korony i mosty.

Uzupełnienia ruchome to – jak wskazuje nazwa – takie, które należy regularnie, samodzielnie wyjmować z jamy ustnej – szczególnie na noc, aby umożliwić ‘odpoczynek’ śluzówce. Stosujemy je w sytuacji, kiedy braki zębowe są na tyle rozlegle ze nie możemy zaproponować rozwiązania stałego bądź ze względów finansowych (często protetyka ruchoma pozwala na ograniczenie kosztów).

Do uzupełnień ruchomych zalicza się protezy akrylowe, szkieletowe oraz specjalne protezy wsparte na pozostałych zębach lub implantach nazywane protezami overdenture.

Protetyka stomatologiczna- Warszawa Targówek- dlaczego Estefill?

Kiedy standardowa stomatologia zachowawcza to za mało, dobrym rozwiązaniem jest protetyka stomatologiczna. Warszawa Targówek i nasz gabinet są miejscem profesjonalnej obsługi w tym zakresie.

W naszym gabinecie ze względu na obecność technika dentystycznego mamy możliwość zaoferowania prac ekspresowych. Oczywiście nie jest to zazwyczaj postepowanie jednowizytowe, jednak czas oczekiwania na określone uzupełnienie znacznie się skraca. Dzięki temu ograniczone jest poczucie dyskomfortu związane z np. oszlifowaniem zębów (przed wykonaniem koron, licówek), bezzębiem lub ubytkiem po ekstrakcji (usunięciu zęba) – często mamy możliwość wykonania protezy ekspresowej w ciągu jednego dnia! To samo dotyczy koron i licówek, choć tutaj standard to 2 dni. Jeśli pacjent nie chce wykonywać pracy ekspresowej to istnieje możliwość zastosowania uzupełnień tymczasowych dzięki którym możliwe jest codzienne funkcjonowanie do czasu odbioru ostatecznej pracy protetycznej.

Ponadto u nas na Targówku oferujemy nakładki do wybielania zębów czy szyny relaksacyjne chroniące zęby przed starciem w sytuacji, kiedy pacjent cierpi z powodu bruksizmu (tutaj możemy zaproponować również leczenie złożone – obejmujące wykonanie szyny a następnie odbudowę zgryzu i działania służące naprawie utraconej estetyki uśmiechu).

Pomożemy również w sytuacji nagłej utraty zęba, czy konieczności mnogich ekstrakcji wykonując protezę natychmiastowa! W związku z czym nie należy się obawiać sytuacji, w której ktoś zauważy braki zębowe.

W naszym gabinecie przeprowadzamy zarówno podstawowe leczenie protetyczne dostosowane do możliwości finansowych pacjenta jak i leczenie bardziej złożone, gdzie proponujemy odbudowy przy zastosowaniu implantów.

To sprawia, że z pewnością możemy stwierdzić, że naszą specjalnością jest protetyka stomatologiczna- Warszawa Targówek i Estefill będą dobrym kierunkiem!

Wystarczy zadzwonić a zapiszemy na konsultacje podczas której lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości i zaproponuje różne warianty leczenia.