Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania, nazywane również addycyjnymi są propozycją stosowaną w celu poprawy estetyki uśmiechu bez konieczności preparacji tkanek zębów – jest to indywidualna odbudowa protetyczna, umożliwiająca skorygowanie wyglądu, koloru i kształtu uzębienia w sposób nieinwazyjny. Co więcej, zauważyć można stały wzrost popularności, jaką cieszą się licówki bez szlifowania.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Licówki bez szlifowania – istota i zalety

Licówki bez szlifowania to cienkie nakładki na zęby, mocowane na stałe do ich zewnętrznej, tzn. licowej powierzchni. Należy zaznaczyć, że ich zastosowanie nie wymaga naruszania zdrowych tkanek, czyli szlifowania, co jest niewątpliwą zaletą tej propozycji. Ponadto, dzięki odpowiednim materiałom, a także specjalnym, wieloskładnikowym systemom łączenia licówek z uzębieniem, jest to rozwiązanie niezwykle trwałe, które pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez około 10-20 lat. To wszystko sprawia, że chcąc poprawić estetykę uzębienia, warto porozmawiać ze stomatologiem o możliwości zastosowania propozycji takiej jak licówki bez szlifowania.

Licówki bez szlifowania – wskazania

Nie ulega wątpliwości, że licówki bez szlifowania stosowane są głównie ze względów estetycznych – umożliwiają one między innymi zamaskowanie niewielkich przebarwień i nieestetycznych wypełnień na powierzchni uzębienia, a także diastemy i zbyt dużych przerw pomiędzy zębami. Ponadto licówki bez szlifowania znajdują swoje zastosowanie w korygowaniu niekorzystnego i nieakceptowalnego przez pacjenta kształtu zębów oraz mogą być dobrą propozycją dla osób zmagających się z niedorozwojem szkliwa i zębiny.

Licówki bez szlifowania – proces założenia

Warto zacząć od odpowiedniego przygotowania do założenia licówek – wszystkie ubytki próchnicowe powinny być wyleczone, a ponadto, niezbędne okazać się może przeprowadzenie zabiegów higienizacyjnych i niekiedy również wybielania zębów, co pozwala dobrać możliwie najjaśniejszą barwę licówek. Nakładki wykonywane są indywidualnie, na podstawie pobranego od pacjenta wycisku zębów, a gotowe licówki, po sprawdzeniu dopasowania i akceptacji nowego wyglądu uśmiechu, są finalnie mocowane na stałe w jamie ustnej. Co ważne, zabieg założenia licówek bez szlifowania jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga wykonywania znieczulenia.

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!

Licówki bez szlifowania – dlaczego warto?

Estetyka uśmiechu jest niezwykle ważna w codziennym funkcjonowaniu – nie tylko wpływa na samoocenę i samopoczucie, ale również odgrywa istotną rolę w kreowaniu własnego wizerunku. Licówki addycyjne to rozwiązanie, które bez ingerencji w tkanki pacjenta umożliwia osiągnięcie niemal spektakularnych efektów w zakresie poprawy wyglądu uzębienia.