Wybielanie zębów

Estetyka uśmiechu wywiera niezwykle istotny wpływ na samopoczucie, a także pomaga budować pewność siebie i stanowi swoistą wizytówkę każdego z nas. Niekiedy jednak zdarza się, że pomimo zachowania zdrowego uzębienia, jego wygląd nie jest satysfakcjonujący, czego przyczyną może być odcień zębów. W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest wybielanie zębów – nasz gabinet to miejsce, gdzie kompleksowo dbamy o stan i wygląd uśmiechu.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Wybielanie zębów – ogólne informacje

Czynników wywierających wpływ na odcień zębów jest wiele, a zalicza się do nich między innymi uwarunkowania genetyczne, a także nawyki żywieniowe lub nałóg palenia papierosów. Bez względu na przyczynę niezadowalającej barwy uzębienia, wartym zainteresowania rozwiązaniem jest wybielanie zębów – satysfakcjonujące efekty uzyskać można w trakcie tylko jednej wizyty. Sam proces wybielania polega na rozjaśnieniu zębów, najczęściej o kilka tonów i może być przeprowadzony na kilka sposobów. Warto podkreślić, że procedura ta, wykonywana pod kontrolą specjalisty, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

Wybielanie zębów – przebieg

Należy zaznaczyć, że w zależności od stosowanej metody, proces wybielania zębów może być w całości przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym lub w domowym zaciszu, za pomocą nakładek przygotowanych na podstawie wycisku. Chcąc rozjaśnić uzębienie, warto zatem skonsultować się ze stomatologiem, który doradzi jak najlepiej przeprowadzić wybielanie zębów .

W przypadku wybielania gabinetowego, zabieg zazwyczaj polega na nałożeniu na zęby pacjenta preparatu wybielającego w odpowiednim stężeniu, którego działanie jest aktywowane i wspomagane źródłem światła w postaci lampy lub lasera. Co ważne, efekty takiego wybielania widoczne są niemal od razu po jego zakończeniu. Warto jednak podkreślić, że przez pierwsze dni po zabiegu należy stosować dietę białą, czyli unikać posiłków i napojów mogących powodować przebarwienia.

Decydując się na wybielanie nakładkowe, należy wziąć pod uwagę, że jest to proces trwający zwykle około 2-4 tygodni. W przypadku tej metody, zęby rozjaśniane są za pomocą indywidualnie przygotowanych nakładek, które wypełnia się otrzymanym od stomatologa preparatem. Nakładki te należy nosić przez kilka godzin dziennie, a ponadto, w trakcie wybielania i przez kilka dni po jego zakończeniu powinno się zrezygnować ze spożywania barwiących produktów.

Wybielanie zębów – dlaczego warto?

Wybielanie zębów pod kontrolą specjalisty jest najskuteczniejszym i jednocześnie najbezpieczniejszym sposobem na poprawę estetyki uśmiechu w sytuacji, kiedy odcień uzębienia nie jest zadowalający. Warto również podkreślić, że efekty profesjonalnego zabiegu mogą utrzymywać się nawet do kilku lat.