Chirurgia stomatologiczna

Niekiedy okazać się może, że dla zachowania zdrowego, pięknego uśmiechu niezbędne jest przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów zarówno na tkankach twardych jak i miękkich w obrębie jamy ustnej i tym właśnie zajmuje się chirurgia stomatologiczna. Warszawa i nasz gabinet to jedna z lokalizacji, gdzie tego rodzaju zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, a pacjenci zostają otoczeni kompleksową opieką.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Chirurgia stomatologiczna – zakres

Za najczęściej wykonywane zabiegi uznać można między innymi ekstrakcję, czyli usuwanie zębów, zarówno mlecznych, jak i stałych – w tym mądrości, ekstrakcję zębów zatrzymanych, a także mało inwazyjne zabiegi przygotowujące pacjenta do leczenia protetycznego lub implantologicznego.

Chirurgia stomatologiczna – wskazania

Nierzadko zdarza się, że niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu z zakresu dziedziny jaką jest chirurgia stomatologiczna. Warszawa w takiej sytuacji jest jednym z lepszych kierunków, szczególnie ze względu na szeroki dostęp do wysoce wykwalifikowanych lekarzy. Warto jednak podkreślić, że wskazania do chirurgicznego leczenia w obrębie jamy ustnej są niezwykle zróżnicowane i obejmują między innymi problemy ortodontyczne oraz choroby tkanek zęba, których leczenie zachowawcze nie jest możliwe. W takiej sytuacji, interwencja chirurgiczna w obrębie korzenia nierzadko pozwala uniknąć ekstrakcji zęba, a tym samym konieczności uzupełnienia uzębienia

Chirurgia stomatologiczna – przebieg zabiegu

Stomatologia a szczególnie chirurgia stomatologiczna wzbudza zwykle niemały lęk u pacjentów. Trudno się temu dziwić – leczenie operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz okres rekonwalescencji mimo wszystko nie należą do najprzyjemniejszych przeżyć. Sam czas trwania zabiegu uzależniony jest między innymi od jego zakresu, a także ewentualnych trudności wynikających np. z utrudnionego dostępu do leczonego zęba. Warto jednak podkreślić, że cały zabieg wykonywany jest w odpowiednio dobranym znieczuleniu, a profesjonalne przygotowanie i opieka po interwencji chirurgicznej pozwalają zapewnić pacjentowi możliwie największy komfort na każdym etapie leczenia. Właśnie dlatego, tak ważny jest wybór placówki, w której przeprowadzona zostanie procedura z zakresu jakim jest chirurgia stomatologiczna – Warszawa Targówek i Estefill to niewątpliwie jeden z lepszych kierunków do obrania.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!