Blog

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie jak wybielić zęby – trudno się temu dziwić, gdyż wygląd uśmiechu może znacząco wpływać na samopoczucie, a tym samym komfort i jakość życia. Wybielanie zębów jest mało inwazyjnym zabiegiem, którego efekty – w zależności od wybranej metody, zauważyć można niemal natychmiast. Jak wybielić zęby w domu i czy jest to w ogóle możliwe? Na czym polega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym i kiedy warto się na nie zdecydować?

Wybielanie zębów – ogólne informacje

Przyczyn niezadowolenia z odcienia zębów może być mnóstwo – nierzadko są to uwarunkowania genetyczne wpływające na kolor uzębienia, a także przebarwienia będące efektem częstego picia kawy lub herbaty, bądź palenia papierosów. Wybielanie zębów wchodzi w zakres dziedziny jaką jest stomatologia estetyczna – Warszawa jest jedną z wielu lokalizacji, gdzie korzystać można z najlepszych rozwiązań, a także usług wykwalifikowanych specjalistów. Samo wybielanie zębów stanowi natomiast proces rozjaśnienia barwy uzębienia, najczęściej o kilka tonów, a odpowiednio przeprowadzone jest zabiegiem bezpiecznym dla zdrowia.

Wybielanie zębów pod okiem specjalisty

Najskuteczniejszym, a zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybielanie zębów, które przeprowadza dentysta – Warszawa Targówek daje szerokie możliwości wyboru najlepszego gabinetu, w którym specjaliści kompleksowo zajmą się uśmiechem. Stomatolog jest w stanie ocenić, czy zabieg może zostać przeprowadzony, a także wskaże jak się do niego przygotować – zazwyczaj na kilka dni przed wybielaniem wykonuje się piaskowanie i skaling, podczas których usuwany jest osad i kamień nazębny.

Kolejnym etapem jest właściwe wybielanie zębów wybraną metodą, a wyróżnić można dwie podstawowe: gabinetową i nakładkową. W przypadku tej pierwszej, cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty, w trakcie której naświetla się specjalistyczne preparaty odpowiednią lampą bądź miesza odczynniki celem ich aktywacji, a efekt widoczny jest niemal od razu. Warto jednak pamiętać, aby przez pierwsze dni po wybielaniu unikać posiłków i napojów przyczyniających się do powstawania przebarwień, takich jak na przykład herbata, kawa lub niektóre soki.

Biorąc pod uwagę metodę nakładkową, wybielanie zębów zajmuje nieco więcej czasu – proces trwa od 2 do 4 tygodni i polega na noszeniu przez kilka godzin dziennie przygotowanych na bazie wycisku nakładek, które uprzednio wypełnia się otrzymanym od stomatologa preparatem. Stosowanie tzw. diety białej jest konieczne przez cały okres wybielania.

Wybielanie zębów domowymi metodami

Często spotkać się można z pytaniem jak wybielić zęby domowymi metodami i poradami dotyczącymi stosowania na przykład sody oczyszczonej, soli lub soku z cytryny. Są to jednak sposoby, których nie można nazwać w pełni bezpiecznymi – mogą one osłabiać szkliwo zębów, a także prowadzić do powstawania erozji szkliwa bądź nadwrażliwości. Chcąc wybielić zęby w domu, warto rozważyć specjalistyczne pasty lub paski i nakładki, które znaleźć można w aptece, jednak nie zapewnią one tak spektakularnego efektu jak profesjonalny zabieg.

10 Lip, 2020

Próchnica – przyczyny, przebieg i leczenie

Statystyki wskazują, że na schorzenie jakim jest próchnica zębów cierpi znaczna większość osób dorosłych i dzieci w Polsce. Dane te powinny wzbudzać duży niepokój, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż… Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *