Aparat Clear Aligner

Ortodoncja to jedna z wyjątkowo szybko rozwijających się dziedzin, umożliwiająca korygowanie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych i nieprawidłowego ustawienia zębów. Decydując się na leczenie ortodontyczne, szczególną uwagę warto zwrócić na innowacyjne propozycje, jak na przykład aparat Clear Aligner – Warszawa Targówek i Estefill to jedna z lokalizacji, gdzie pacjenci mają dostęp do kompleksowej opieki i nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Aparat Clear Aligner – istota i zalety

Jedną z ciekawszych alternatyw dla klasycznych aparatów ortodontycznych jest aparat Clear Aligner – Warszawa Targówek i nasz gabinet to miejsce, gdzie specjaliści pomogą dobrać najlepsze dla danego przypadku rozwiązanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na formę tego typu aparatu – są to indywidualnie przygotowane, przezroczyste nakładki na zęby. Dzięki temu, konstrukcja aparatu jest zupełnie niewidoczna, co w żadnym stopniu nie wpływa na estetykę uśmiechu w trakcie leczenia. Co więcej, leczenie ortodontyczne za pomocą nakładek zapewnia większy komfort, niż klasyczne aparaty ortodontyczne, gdyż ryzyko podrażnienia jamy ustnej przez elementy aparatu jest całkowicie zniwelowane. Należy również wspomnieć o dużej skuteczności tej metody – niewątpliwe warto o niej porozmawiać z ortodontą, który oceni, czy leczenie może być przeprowadzone z wykorzystaniem rozwiązań takich jak aparat Clear Aligner. Warszawa Targówek i Estefill to jedno z miejsc, gdzie pacjenci mogą skorzystać z opieki najlepszych specjalistów.

Aparat Clear Aligner – leczenie

Decydując się na leczenie ortodontyczne, należy wziąć pod uwagę, że jest to proces długotrwały – nie inaczej jest w przypadku korygowania wad za pomocą nakładek. Samo leczenie aparatem Clear Aligner w dużym uproszczeniu polega na noszeniu odpowiednio przygotowanych nakładek, najlepiej przez przynajmniej 20 godzin na dobę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki swojej konstrukcji, aparat Clear Aligner nie utrudnia codziennego funkcjonowania i jest niewidoczny na zębach. Każdą z trzech nakładek z zestawu należy używać przez okres tygodnia, po czym sprawdza się postęp leczenia, a także wykonuje kolejne zestawy. Ilość powtórzeń tego etapu zależna jest przede wszystkim od stanu leczonej wady. Co więcej, po zakończeniu leczenia ortodontycznego ważne jest ustabilizowanie zębów w nowej pozycji za pomocą nakładek retencyjnych.

Aparat Clear Aligner – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Estetyka uśmiechu odgrywa niezwykle istotną rolę w budowaniu pewności siebie, a także kreowaniu własnego wizerunku. Co więcej, nieleczone wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów stanowią problem natury zdrowotnej – mogą przyczyniać się między innymi do nadmiernego obciążenia mięśni i powstania nieprawidłowości w pracy stawu skroniowo-żuchwowego, a także utrudniają zachowanie odpowiedniej higieny. Szukając skutecznego rozwiązania, jednocześnie gwarantującego estetyczny wygląd uśmiechu również w trakcie leczenia, warto zwrócić uwagę na aparat Clear Aligner. Warszawa Targówek i nasz gabinet to jedna z lokalizacji, gdzie plan leczenia jest optymalnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta.