Aparat kryształowy

Celem leczenia ortodontycznego jest skorygowanie wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów, które skutkuje pięknym, zdrowym uśmiechem. Decydując się na tego typu leczenie warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które są skuteczne, a jednocześnie niemal niewidoczne. Jednym z nich jest estetyczny aparat kryształowy – Warszawa Targówek i nasz gabinet to miejsce, gdzie korzystamy z najlepszych propozycji.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Aparat kryształowy a aparat metalowy

Przede wszystkim, warto zaakcentować główną różnicę pomiędzy aparatem kryształowym, a klasycznym aparatem metalowym – tkwi ona w przyklejanych na powierzchni zębów zamkach, które w przypadku aparatu kryształowego, tak jak sugeruje nazwa, są wykonane z przezroczystego kryształu, dzięki czemu są niemal niewidoczne. Zamki połączone są ze sobą łukiem w postaci cienkiego drutu, który jest do nich mocowany za pomocą ligatur, czyli niewielkich gumek. Należy zaznaczyć, że zarówno metalowe, jak i kryształowe stałe aparaty ortodontyczne działają na takiej samej zasadzie – wywierają one lekki nacisk, co w zależności od istniejącej wady pozwala skorygować ustawienie zębów, wzmocnić mięśnie lub wspomagać wzrost szczęki. Ponadto, warto zwrócić uwagę na dużą skuteczność, jaką charakteryzuje się aparat kryształowy –Estefill to miejsce, gdzie pacjenci mają dostęp do kompleksowej opieki i nowoczesnych rozwiązań.

Aparat kryształowy – przebieg leczenia

Ze względu na szerokie spektrum występujących wad i ich kombinacji, udzielenie jednoznacznej, szczegółowej odpowiedzi na pytanie jak wygląda leczenie ortodontyczne, jest niezwykle trudne. Należy jednak podkreślić, że jest to proces długotrwały, a po założeniu aparatu bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne. Co więcej, warto zwrócić uwagę na fakt, że rodzaj aparatu stałego zazwyczaj nie wpływa na sam przebieg i długość leczenia, zatem dla osób, którym zależy na skutecznym i jednocześnie dyskretnym przebiegu tego procesu idealną propozycją jest aparat kryształowy. Warszawa Targówek i nasz gabinet to lokalizacja, gdzie do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, uwzględniając potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Aparat kryształowy – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Leczenie ortodontyczne niesie za sobą pozytywne efekty nie tylko pod względem estetyki uśmiechu, ale również zdrowia – należy podkreślić, że nieleczone wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów mogą utrudniać zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz powodować nieprzyjemne dolegliwości, jak między innymi bóle głowy. To wszystko sprawia, że w razie konieczności nie warto rezygnować z leczenia ortodontycznego, a chcąc uniknąć stosunkowo mocno widocznego aparatu na zębach, warto zwrócić uwagę na estetyczne rozwiązania, takie jak aparat kryształowy – Estefill to jedna z lokalizacji, gdzie istniejące wady mogą być skorygowane z jego wykorzystaniem, czego efektem jest piękny, zdrowy uśmiech.