Aparat Damon

Ortodoncja to jedna z dziedzin, w których zauważyć można ogromny postęp, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia nawet w trudnych i wyjątkowo skomplikowanych przypadkach u pacjentów w każdym wieku. Warto podkreślić, że wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów bardzo często koryguje się za pomocą aparatów stałych, a nowoczesnym, stale zyskującym popularność rozwiązaniem w zakresie ortodoncji jest samoligaturujący aparat Damon – Warszawa Targówek i nasz gabinet to jedna z lokalizacji, gdzie leczenie może być przeprowadzone z jego wykorzystaniem.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Aparat Damon – istota i zalety

Celem stosowania aparatów ortodontycznych jest korygowanie istniejących wad przez wywieranie lekkiego nacisku. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, co odróżnia aparat Damon od klasycznych aparatów, czyli zamki niewymagające ligatur, tzn. niewielkich gumek używanych do zamocowania łuku – w przypadku aparatów Damon, łuk mocowany jest za pomocą wbudowanych w zamek zatrzasków. Taka konstrukcja pozwala zmniejszyć niepożądane siły tarcia i nacisku, dzięki czemu proces leczenia przebiega szybciej i w sposób bardziej komfortowy dla pacjenta. Co więcej, aparat samoligaturujący jest nieco łatwiejszy do utrzymania w czystości. Należy również podkreślić, że zastosowanie tego typu aparatu może niekiedy wyeliminować konieczność ekstrakcji zdrowych zębów lub stosowania ekspandera podniebiennego, a o szczegółach warto porozmawiać ze specjalistą, który określi, czy w danym przypadku wskazany jest aparat Damon – Warszawa Targówek i Estefill to kompleksowa opieka, której efektem jest piękny, zdrowy uśmiech.

Aparat Damon – przebieg leczenia

Korygowanie wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów jest procesem długotrwałym, jednak warto zaznaczyć, że leczenie z wykorzystaniem aparatu Damon trwa zazwyczaj kilka miesięcy krócej niż w przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych. Co więcej, dzięki swojej budowie i zastosowaniu odpowiednich łuków, aparat samoligaturujący wymaga mniejszej ilości korekt, a co za tym idzie – mniejszej ilości wizyt kontrolnych. Należy w tym miejscu podkreślić, że dokładny plan leczenia określany jest indywidualnie, ze szczególnym uwzględnieniem między innymi występującej wady i stopnia jej zaawansowania, a także wieku pacjenta.

Aparat Damon – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Nieleczone wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów to problem natury nie tylko estetycznej, ale również zdrowotnej – mogą one utrudniać zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, a także niekiedy przyczyniać się do nadmiernego obciążenia mięśni i nieprawidłowego funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego. To wszystko sprawia, że w razie konieczności warto jest podjąć leczenie ortodontyczne, na przykład z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, takich jak aparat Damon – Warszawa Targówek i nasz gabinet to miejsce, gdzie pacjenci mogą zadbać zarówno o stan, jak i wygląd uzębienia.