Implantologia

Jedną z dziedzin wspomagających klasyczną stomatologię jest implantologia. Jej istotą jest wstawienie zamiennika zęba z wykorzystaniem wszczepu śródkostnego, co zapewnia nie tylko większy niż w przypadku standardowej protezy komfort, ale również znacznie lepszy efekt wizualny. Należy także podkreślić, że wdrożenie leczenia implantologicznego pozwala uniknąć negatywnych skutków utarty zęba w kontekście zdrowotnym.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Implantologia – istota

Pełny, zdrowy uśmiech jest niezwykle ważny z wielu względów – braki w uzębieniu mogą być przyczyną powstawania kompleksów, dyskomfortu oraz spadku pewności siebie. Co ważne, nieuzupełniona luka po utracie zęba w perspektywie długoterminowej może nieść za sobą również konsekwencje zdrowotne, takie jak między innymi zaburzenia pracy stawu skroniowo-żuchwowego oraz zmianę położenia pozostałych zębów i zwiększone ryzyko ich przeciążenia, a tym samym urazów. Wszystko to sprawia, że niezależnie od przyczyny utraty zęba, niezwykle istotne jest szybkie uzupełnienie powstałego braku, np. z wykorzystaniem rozwiązań jakie oferuje implantologia. W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych materiałów, a także najnowszych metod pracy, co przekłada się na doskonałe efekty leczenia implantologicznego. Warto również podkreślić, że implanty to rozwiązanie stałe, charakteryzujące się dużą trwałością, co w znacznym stopniu przekłada się na komfort pacjenta.

Implantologia – jak wygląda leczenie

Uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą implantów wiąże się z zastosowaniem wszczepu śródkostnego, który stanowi pewnego rodzaju odpowiednik korzenia zęba – jego założenie jest zabiegiem chirurgicznym, przeprowadzanym w odpowiednio dobranym znieczuleniu. Po wszczepieniu implantu następuje etap gojenia oraz integracji wszczepu z kością, a następnie wstawiany jest zamiennik zęba w postaci korony. Warto podkreślić, że nie musi oznaczać to rozciągnięcia w czasie leczenia z zakresu jaki obejmuje implantologia – niekiedy stosuje się tzw. implantację natychmiastową, co znaczy, że implant zakładany jest od razu po usunięciu zęba. O możliwościach i wskazaniach do przeprowadzenia tego rodzaju procedury warto porozmawiać ze specjalistą w dziedzinie jaką jest implantologia – w naszym gabinecie pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.

Implantologia – dlaczego Estefill?

Warto zwrócić uwagę, że dla zachowania, zdrowego, pięknego i pełnego uśmiechu ważną rolę odgrywa nie tylko implantologia – w naszym gabinecie pacjenci zostają otoczeni kompleksową opieką, przy optymalnie dopasowanym do potrzeb planie leczenia. Niewątpliwym atutem jest również doświadczenie specjalistów, a także stosowanie najlepszych rozwiązań.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!