Implantoprotetyka

Uzupełnianie braków w uzębieniu jest niezwykle istotne ze względów zarówno funkcjonalnych, zdrowotnych jak i estetycznych. Trudno się zatem dziwić, że stale rosnącą popularnością cieszą się szczególne dziedziny stomatologii, takie jak między innymi implantoprotetyka – jeżeli poszukujesz trwałych, estetycznych i komfortowych rozwiązań w zakresie odtwarzania utraconych zębów, zapraszamy do nas.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Implantoprotetyka – istota

Bez względu na przyczynę utraty zęba lub zębów, na szczególną uwagę zasługuje dziedzina taka jak implantoprotetyka. Jak sama nazwa wskazuje łączy ona w sobie elementy implantologii i protetyki, umożliwiając stabilną odbudowę nawet znacznej części uzębienia, dzięki między innymi wykorzystaniu mostów protetycznych osadzonych na wszczepach śródkostnych. Niewątpliwą zaletą takiego połączenia jest znacznie większy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań protetycznych komfort wynikający ze stałego odbudowania utraconego zęba.

Implantoprotetyka – dlaczego jest tak ważna?

Warto podkreślić rangę roli jaką dla zachowania zdrowia może odgrywać implantoprotetyka. Każdy pacjent powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji nieuzupełnienia braków w uzębieniu. Pozostawienie luki po utraconym zębie, w perspektywie długotrwałej może skutkować między innymi zmianą układu i wzajemnego położenia poszczególnych zębów oraz zanikiem kości wyrostka zębodołowego, co nie tylko utrudnia ewentualne przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu, ale również zwiększa ryzyko utraty pozostałych zębów. Ponadto nie należy zapominać o aspektach estetycznych, biorąc pod uwagę zarówno sam wygląd uśmiechu, jak i fakt, iż brak nawet jednego zęba może wpłynąć na wygląd i rysy twarzy. Nasz gabinet to idealne miejsce dla osób, które chcą uzupełnić braki w uzębieniu i kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę.

Implantoprotetyka – dlaczego warto?

Niekiedy zdarza się, że jedyną drogą do pięknego, pełnego i przede wszystkim zdrowego uśmiechu jest implantoprotetyka – w naszym gabinecie pacjenci zostają otoczeni kompleksową opieką, a specjaliści pomagają dobrać najlepszą w danym przypadku formę leczenia. Co ważne, korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy rozwiązań, co przekłada się nie tylko na finalny efekt przeprowadzonej procedury, ale również na zachowanie komfortu pacjenta podczas zabiegu lub zabiegów oraz okresu rekonwalescencji po wszczepieniu implantu.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie pod numerem 517 498 200 w razie jakichkolwiek pytań!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!