Ortodoncja

Estetyka uśmiechu odgrywa obecnie niezwykle istotną rolę w budowaniu własnego wizerunku i pewności siebie. Trudno się zatem dziwić popularnością, jaką cieszy się ortodoncja – Warszawa to jedna z lokalizacji, gdzie pacjenci mogą kompleksowo zadbać o stan i wygląd uzębienia. Istotą leczenia ortodontycznego jest korygowanie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych i nieprawidłowego ustawienia zębów u pacjentów w każdym wieku.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Ortodoncja – wskazania do leczenia

W przypadku nieprawidłowości związanych z układem zębów i wzajemnym położeniem szczęk, nierzadko zdarza się, że to stomatolog jako pierwszy informuje o wskazaniach do przeprowadzenia leczenia z zakresu jakim jest ortodoncja. Konsultacji ortodontycznej wymagają sytuacje, kiedy zauważyć można nieprawidłowe ułożenie łuków zębowych względem siebie – przykładowo w przypadku, kiedy jeden z nich jest zbyt mocno wysunięty do przodu w stosunku do drugiego. Ponadto, do leczenia ortodontycznego kwalifikują się między innymi wady takie jak zgryz otwarty, co oznacza występowanie przerwy pomiędzy górnymi i dolnymi zębami przednimi lub bocznymi, kiedy zęby tylne stykają się ze sobą oraz zgryz krzyżowy, polegający na nieprawidłowym zachodzeniu na siebie zębów. Warto również zaznaczyć, że terapie ortodontyczne stosuje się w przypadku nadmiernego stłoczenia zębów oraz występowania zbyt dużych przerw pomiędzy poszczególnymi zębami w łuku.

Ortodoncja – przebieg leczenia

Szerokie spektrum występujących wad zgryzu i ich kombinacji sprawia, że trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak dokładnie wygląda leczenie z zakresu jaki obejmuje ortodoncja –Estefill to jedna z lokalizacji, gdzie plan leczenia dostosowywany jest indywidualnie do każdego przypadku. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości koryguje się zazwyczaj aparatami ortodontycznymi, które w zależności od typu i wielkości występującej wady mogą być stałe lub ruchome. Celem takiego leczenia może być przemieszczanie zębów, wzmacnianie mięśni lub wspomaganie wzrostu szczęki przez wywieranie lekkiego nacisku. Warto również zaznaczyć, że leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym, jednak jednocześnie niosącym za sobą liczne korzyści.

Ortodoncja – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Nieprawidłowe ustawienie zębów i szczęk może być dużym utrudnieniem w zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej, a ponadto, tego rodzaju wady mogą przyczyniać się do nadmiernego obciążenia mięśni żwaczy, co niekiedy skutkuje nieprawidłowościami w funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchwowego oraz między innymi bólami głowy. Chcąc uniknąć tego rodzaju problemów i skorzystać z możliwości jakie daje ortodoncja, Warszawa i nasz gabinet jest niewątpliwie dobrym kierunkiem.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!