Profilaktyka stomatologiczna

Na czym polega profilaktyka stomatologiczna? Najważniejszym celem przeprowadzania działań z zakresu profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Co ważne, pojęcie to obejmuje zabiegi wykonywane nie tylko w gabinetach stomatologicznych, ale również w domowym zaciszu, takie jak na przykład regularne szczotkowanie lub czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Profilaktyka stomatologiczna – istota i zakres

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zwrócić uwagę na pojęcie jakim jest profilaktyka stomatologiczna – Warszawa i nasz gabinet to jedno z wielu miejsc, gdzie można zasięgnąć porady w tym zakresie. Istotą profilaktyki stomatologicznej jest przeciwdziałanie chorobom zębów i przyzębia, takim jak na przykład próchnica lub zapalenie dziąseł. Działania wchodzące w zakres omawianego pojęcia to głównie zabiegi higienizacyjne, a także zabiegi mające na celu wzmocnienie szkliwa i zabezpieczenie zdrowych zębów. W tym miejscu warto również wspomnieć o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, które powinny odbywać się przynajmniej 2 razy w roku.

Profilaktyka stomatologiczna – zabiegi

Za najczęściej wykonywane w gabinetach stomatologicznych zabiegi profilaktyczne uznać można skaling i piaskowanie, których celem jest usunięcie kamienia i osadu nazębnego. Warto zaznaczyć, że zabiegi te są bezbolesne i co więcej, pomagają usunąć przebarwienia i przywrócić naturalną biel zębów. Do działań zapobiegających powstawaniu problemów stomatologicznych zalicza się również zabieg lakierowania zębów, który polega na nałożeniu na szkliwo preparatu zawierającego jony fluoru bądź hydroksyapatyty.

Profilaktyka stomatologiczna u dzieci

Należy pamiętać, że choroby zębów i przyzębia, a szczególnie próchnica, dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Utrzymanie zębów – również mlecznych – w dobrej kondycji pozwala uniknąć wystąpienia różnego rodzaju problemów zdrowotnych w przyszłości, co przekłada się na rangę roli, jaką dla najmłodszych odgrywa profilaktyka stomatologiczna – Warszawa Targówek i Estefill to dobre miejsce dla pacjentów w każdym wieku. Zęby dzieci najczęściej zabezpiecza się przed próchnicą przez lakowanie lub lakierowanie, a dodatkowym atutem płynącym ze wczesnego objęcia dziecka opieką stomatologiczną jest budowanie zdrowych nawyków i uniknięcie lęku przed dentystą w przyszłości.

Profilaktyka stomatologiczna – Warszawa i Estefill – dlaczego warto?

Zdrowie zębów i jamy ustnej ma znaczny wpływ na funkcjonowanie człowieka, dlatego z całą pewnością warto zwrócić uwagę na zagadnienie jakim jest profilaktyka stomatologiczna. Warszawa Targówek i nasz gabinet to miejsce, gdzie pacjenci otoczeni zostają kompleksową opieką, również w zakresie przeciwdziałania chorobom zębów i dziąseł.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!

Stomatologia estetyczna – sprawdź naszą ofertę!