Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jednym z zabiegów leżących w zakresie endodoncji jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Polega na usunięciu zmienionej chorobowo tkanki, opracowaniu korzeni zęba, dezynfekcji oraz wypełnieniu leczniczym materiałem kanałów korzeniowych.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to niekiedy ostatnia deska ratunku dla zniszczonego chorobą lub uszkodzonego zęba.

W uproszczeniu, polega ono na usunięciu chorej tkanki, dezynfekcji oraz wypełnieniu biozgodnym materiałem leczniczym.

W tym miejscu warto podkreślić rolę, jaką w całym procesie odgrywa mikroskop. Dzięki jego zastosowaniu, możliwe jest wielokrotne powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, co ułatwia jeszcze dokładniejsze i bardziej precyzyjne opracowanie kanałów zęba.

Co więcej, wykorzystanie tego typu zaawansowanego sprzętu podczas zabiegu nierzadko umożliwia przeprowadzenie leczenia kanałowego w przypadkach wyjątkowo trudnych i zaawansowanych.

Leczenie kanałowe z użyciem lasera

Ze względu na skomplikowaną budowę anatomiczną korzeni, tradycyjne leczenie kanałowe może być niewystarczające i/lub nieskuteczne. Zwykłe metody leczenia nie pozwalają na dokładne oczyszczenie wszystkich zakamarków naszych zębów. Często jest to po prostu technicznie niemożliwe.

W naszej klinice leczymy kanałowo z użyciem ultra nowoczesnych metod – LA-RCT(laser assisted root canal therapy – leczenie kanałowe wspomagane laserami.
Używamy różnych laserów celem zwiększenia skuteczności zabiegów endodontycznych.

Skraca to czas pracy, zwiększa efektywność środków dezynfekcyjnych oraz umożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich zakamarków kanałów korzeniowych.

Leczenie z użyciem lasera jest bezpieczne, szybkie oraz komfortowe.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

W naszej klinice przykładamy bardzo dużą uwagę do diagnostyki – opieramy się tylko i wyłącznie na dokładnym obrazowaniu i planowaniu z użyciem zaawansowanych technologii.
Do każdego leczenia podchodzimy indywidualnie, dbając o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.
Leczymy atraumatycznie, bezboleśnie, z wykorzystaniem skutecznych i zaawansowanych metod znieczulenia, wspomaganych farmakoterapią oraz technologią.
Wykorzystujemy zaawansowany sprzęt w trakcie leczenia, wspomagający diagnostykę, czas pracy oraz skuteczność leczenia.

Każdy przypadek jest skrupulatnie opisywany oraz kontrolowany po zakończeniu procesu leczenia – celem zabezpieczenia efektów leczenia na przyszłość.

Zapytaj naszych specjalistów o leczenie!