Ekstrakcja zębów

Jedną z częściej wykonywanych procedur stomatologicznych jest usuwanie, czyli tzw. ekstrakcja zębów. Co ważne, jest to rozwiązanie radykalne i ostateczne, stosowane wyłącznie w określonych przypadkach. Nie oznacza to jednak, że ekstrakcji powinno się za wszelką cenę unikać – zdarza się, że jest to jedyny sposób na zachowanie lub poprawę zdrowia jamy ustnej.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Ekstrakcja zębów – wskazania

Warto zacząć od podkreślenia roli konsultacji stomatologicznej przed zabiegiem takim jak ekstrakcja zębów – Warszawa to jedna z lokalizacji, gdzie pacjenci mają dostęp do najlepszych gabinetów. Zęby usuwane są jedynie w sytuacji, kiedy nie jest możliwe przeprowadzenie innego rodzaju leczenia, a jednym ze wskazań do ekstrakcji jest znaczne zniszczenie tkanek przez próchnicę. Ponadto, należy wspomnieć o innych przypadkach, kiedy przeprowadzana jest ekstrakcja zębów – Warszawa Targówek i Estefill to miejsce, gdzie pacjenci mogą cieszyć się kompleksową opieką stomatologiczną, bez względu na przyczynę problemów. Nierzadko można spotkać się z sytuacjami, kiedy konieczność usunięcia zęba lub zębów pojawia się między innymi ze względów ortodontycznych bądź jako skutek urazów takich jak podłużne lub skośne złamanie korzenia zęba.

Ekstrakcja zębów – przebieg

Odpowiedni dobór gabinetu i lekarza odgrywa niezwykle istotną rolę w całym leczeniu stomatologicznym, również w kontekście przeprowadzenia zabiegu takiego jak ekstrakcja zębów – Warszawa daje wyjątkowo szeroki dostęp do wysoce wykwalifikowanych specjalistów, zapewniających pacjentom najlepszą opiekę. Samo usunięcie zęba może przebiegać na dwa sposoby – stosunkowo prostszy obejmuje wykorzystanie kleszczy, za pomocą których odpowiednio przygotowany ząb wyciąga się z zębodołu. Niekiedy jednak zdarza się, że ekstrakcja musi zostać przeprowadzona chirurgicznie – dzieje się tak najczęściej w przypadku ósemek oraz niektórych zębów trzonowych. Warto jednocześnie podkreślić, że procedury usunięcia zęba nie trzeba się bać – zawsze jest ona przeprowadzana w znieczuleniu, a co więcej, dzięki doświadczeniu specjalistów i wykorzystaniu najlepszych technik i rozwiązań, ryzyko wystąpienia powikłań ograniczone jest do minimum

Ekstrakcja zębów – postępowanie po zabiegu

Aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń stomatologa dotyczących postępowania po zabiegu jakim jest ekstrakcja zębó. Warto pamiętać, że proces gojenia się rany powstałej po usunięciu zęba wymaga czasu – zwykle jest to około 7-10 dni, w trakcie których, szczególną uwagę powinno się zwrócić między innymi na odpowiednie przeprowadzanie zabiegów higienizacyjnych oraz przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wystąpienia obrzęku dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zimnych okładów przykładanych do policzka na 10-20 minut.

Nie należy zapominać, że uzupełnienie uzębienia jest bardzo często konieczne po zabiegu jakim jest ekstrakcja zębów. Warszawa i gabinet Estefill to lokalizacja, gdzie zakres usług obejmuje nie tylko stomatologię i chirurgię stomatologiczną, ale również implantologię i protetykę, dzięki czemu pacjenci objęci są kompleksową opieką.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!