Aparat porcelanowy

Estetyka uśmiechu wywiera bardzo duży wpływ na samoocenę i pewność siebie każdego człowieka, dlatego ortodoncja cieszy się stale rosnącą popularnością – jest to dziedzina zajmująca się korygowaniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz nieprawidłowego ustawienia zębów względem siebie. Co ważne, leczenie ortodontyczne nie musi wiązać się z rzucającymi się w oczy, stałymi aparatami metalowymi, a jedną z bardziej estetycznych propozycji jest aparat porcelanowy – Warszawa Targówek i Estefill to najwyższej jakości opieka, idąca w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Aparat porcelanowy – istota

W uproszczeniu, celem leczenia ortodontycznego jest korygowanie określonych wad, najczęściej za pomocą aparatów ortodontycznych, między innymi wywierających lekki nacisk na zęby, dzięki któremu finalnie dochodzi do ich przemieszczenia. Należy podkreślić, że poza aspektami funkcjonalnymi, aparaty mają duży wpływ na wygląd uśmiechu już w trakcie leczenia. To sprawia, że warto zwrócić uwagę również na estetykę konkretnego rozwiązania. Dla pacjentów, którym zależy na tym, aby aparat nie był mocno widoczny idealną propozycją może być aparat porcelanowy – Warszawa Targówek i nasz gabinet to jedno z miejsc, gdzie leczenie może być przeprowadzone z jego wykorzystaniem. Dzięki zastosowaniu porcelanowych zamków w mlecznobiałym kolorze, aparat nie wyróżnia się na tle zębów pacjenta. Co więcej, nawet napoje, jak na przykład kawa lub herbata nie powodują przebarwień na zamkach.

Aparat porcelanowy – przebieg leczenia

Wady zgryzu i nieprawidłowe ustawienie zębów mogą występować w różnym stopniu i w różnych kombinacjach, dlatego nie jest możliwe jednoznaczne, szczegółowe określenie, jak wygląda przebieg leczenia ortodontycznego. Warto jednak zaznaczyć, że jest to proces długotrwały, którego efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Ponadto, podkreślenia wymaga fakt, że wybór bardziej dyskretnego aparatu porcelanowego nie ma znacznego wpływu na plan leczenia – tego rodzaju aparaty charakteryzują się taką samą funkcjonalnością jak klasyczne aparaty metalowe, a różnica tkwi jedynie w ich wyglądzie.

Aparat porcelanowy – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Przede wszystkim, należy podkreślić dlaczego w razie konieczności nie powinno się rezygnować z leczenia ortodontycznego. Nieleczone wady lub nieprawidłowe ustawienie zębów względem siebie są nie tylko problemem natury estetycznej, ale również mogą w znacznym stopniu utrudniać zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, mogą one niekiedy przyczyniać się do nieprawidłowego funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego, a także powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak na przykład bóle głowy. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć leczenie ortodontyczne i rozwiązania takie jak aparat porcelanowy. Warszawa Targówek i Estefill to kompleksowa opieka, której efektem jest zdrowy, piękny uśmiech. Ponadto, nie należy zapominać o estetyce uśmiechu w trakcie leczenia, dlatego decydując się na aparat porcelanowy, Warszawa i nasz gabinet to dobry kierunek.