Protezy na implantach

Szczególnie rozległe ubytki w uzębieniu lub nawet całkowity brak zębów to problemy znacznie obniżające komfort życia, nierzadko dotykające osób starszych. W takiej sytuacji, najczęściej stosowanym rozwiązaniem są protezy zębowe, które nie są jednak najwygodniejsze. Znacznie lepszą propozycją w przypadku dużych braków w uzębieniu są protezy na implantach .

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Protezy na implantach – istota

Istotą tego typu uzupełnień jest wsparcie protezy na wszczepach śródkostnych – może być ona mocowana do implantów za pomocą specjalnych systemów, na przykład z wykorzystaniem zatrzasków lub przykręcona na stałe. Co ważne, aby wstawić protezę całkowitą nierzadko wystarczą już dwa implanty w żuchwie bądź cztery w szczęce, jednak ich ostateczna liczba jest określana indywidualnie dla każdego przypadku, w zależności od stanu jamy ustnej i kości.

Warto również zwrócić uwagę, na to jak zwykle wygląda proces odbudowy uzębienia za pomocą protezy na implantach. Zabieg założenia wszczepów śródkostnych jest przeprowadzany w odpowiednio dobranym znieczuleniu i w uproszczeniu polega na umieszczeniu w wyrostkach kostnych tytanowych implantów, imitujących korzeń zęba. Następnie zachodzi trwający zazwyczaj kilka miesięcy proces osteointegracji. Po tym czasie, do implantów przykręca się odpowiedni system mocujący, a później samą protezę. Należy również podkreślić, że właściwości implantu mają duży wpływ na jego biozgodność i tempo wgajania, dlatego warto postawić na gabinety, w których stosuje się nowoczesne, sprawdzone rozwiązania.

Protezy na implantach – zalety

W porównaniu do standardowych protez zębowych, protezy na implantach są rozwiązaniem zapewniającym znacznie większy komfort. Dzięki mocowaniu na wszczepach śródkostnych, tego typu uzupełnienia charakteryzują się dużo większą stabilnością, a co za tym idzie, ryzyko wypadania protezy jest zniwelowane. Co więcej, unieruchomienie na implantach pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować płytę górnej protezy, dzięki czemu odczuwanie smaków nie jest zaburzone, a także możliwe jest spożywanie każdego rodzaju posiłków. Na uwagę zasługuje również pozytywny wpływ implantów, które zapobiegają zanikowi kości.

Protezy na implantach – dlaczego warto?

W naszym gabinecie korzystamy wyłącznie z renomowanych, sprawdzonych systemów, gwarantujących trwałe uzupełnienia braków w uzębieniu, jednocześnie zapewniające duży komfort i estetyczny wygląd. Co więcej, dzięki odpowiedniemu, indywidualnemu dopasowaniu planu leczenia, wszczepienie implantów możliwe jest nawet w trudniejszych przypadkach, kiedy u pacjenta stwierdza się niewielką ilość kości. Chcąc zatem odbudować uzębienie, warto zwrócić szczególną uwagę na protezy na implantach.