Usuwanie ósemek

Ósemki, czyli tzw. zęby mądrości to ostatnie zęby trzonowe wyrzynające się zazwyczaj pomiędzy 17 a 26 rokiem życia i nierzadko przysparzające problemów. Właśnie dlatego, w gabinetach stomatologicznych bardzo często przeprowadza się chirurgiczne usuwanie. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest to procedura bolesna, a co warto podkreślić, ekstrakcja zębów mądrości nierzadko jest niezbędna dla zachowania zdrowego, pięknego uśmiechu.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Usuwanie ósemek – wskazania

W jakich sytuacjach zalecane jest usuwanie ósemek? Warszawa i nasz gabinet jest dobrym kierunkiem do obrania, niezależnie od przyczyny przeprowadzania zabiegu. Zęby mądrości usuwane są między innymi ze względu na ich nieprawidłowy wzrost bądź zatrzymanie lub częściowe zatrzymanie, co oznacza niewłaściwe wyrżnięcie, które może powodować ból i przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych. Innym wskazaniem do zabiegu jest wystąpienie zaawansowanych zmian próchniczych lub innych zmian chorobowych. Ponadto, również przed wdrożeniem leczenia ortodontycznego okazać się może, że konieczne jest usuwanie ósemek – Warszawa Targówek i Estefill, ze względu na kompleksową opiekę jest w takiej sytuacji wyjątkowo dobrym wyborem.

Usuwanie ósemek – przebieg i rekonwalescencja

Ze względu na trudno dostępne umiejscowienie zębów mądrości, ich usunięcie odbywa się zazwyczaj chirurgicznie i przeprowadzane jest w odpowiednio dobranym znieczuleniu. W tym miejscu warto przedstawić jak przebiega usuwanie. W dużym uproszczeniu, pierwszym etapem zabiegu jest odsłonięcie zęba i  kości przez nacięcie dziąsła. Następnie ząb – w całości bądź podzielony na części – jest usuwany a ranę zabezpiecza się szwami które zdejmowane są najczęściej po około tygodniu od zabiegu. Dla prawidłowego przebiegu procesu gojenia niezwykle ważne jest stosowanie się do wskazówek stomatologa dotyczących między innymi zażywania leków przeciwbólowych, higieny jamy ustnej i żywienia. W pierwszych dniach po ekstrakcji zębów mądrości pomocne mogą być również zimne okłady, które załagodzą obrzęk i przyniosą ulgę w związku z możliwymi dolegliwościami bólowymi.

Usuwanie ósemek – Warszawa Targówek i Estefill – dlaczego warto?

Wszelkiego rodzaju zabiegi stomatologiczne wymagają odpowiedzialnego wyboru gabinetu – nie inaczej jest w sytuacji, kiedy konieczne jest usuwanie ósemek. W Estefill dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu specjalistów oraz zastosowaniu nowoczesnych technik, cała procedura nie trwa długo (zazwyczaj około godziny), a ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu ograniczone jest do minimum, co znacząco wpływa na komfort pacjenta przed, w trakcie i po ekstrakcji zęba, a także pomaga przezwyciężyć lęk przed dentystą.

Zapoznaj się z ofertą w odpowiednim dziale i skontaktuj się telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań!