Mosty na implantach

Zastosowanie nowoczesnych, zaawansowanych technologii i materiałów daje wyjątkowo szerokie możliwości w zakresie estetycznego uzupełniania braków w uzębieniu. Co więcej, rozwiązania, jakie obejmuje implantoprotetyka zapewniają znacznie większy komfort użytkowania niż standardowe protezy. W przypadku braku kilku sąsiadujących zębów, jedną z lepszych propozycji są mosty na implantach.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę już dziś!

+48 517 498 200

Mosty na implantach – istota i zalety

Warto zaznaczyć, że wybierając odbudowę uzębienia za pomocą mostów na implantach, nie jest konieczne wstawianie wszczepów śródkostnych w miejsce każdego brakującego zęba – w zależności od ilości odbudowywanych zębów, filary mostu stanowią przynajmniej dwa implanty. Co ważne, w przeciwieństwie do klasycznych mostów protetycznych, takie uzupełnienie uzębienia nie wymaga szlifowania sąsiadujących zębów. Ponadto, odbudowa może być przeprowadzona nawet w sytuacji, kiedy naturalne uzębienie jest zbyt słabe, aby mogło być podporą mostu – wtedy implanty zapewniają stabilność i trwałość uzupełnienia. Biorąc to pod uwagę, warto zasięgnąć porady specjalisty, który oceni możliwość zastosowania rozwiązania jakim są mosty na implantach . Zadzwoń do nas i umów się na konsultację.

Decydując się na mosty na implantach, szczególną uwagę należy zwrócić na same wszczepy śródkostne, które stanowią podporę odtwarzanego uzębienia – warto postawić na gabinet, w którym stosowane są nowoczesne, sprawdzone rozwiązania, gdyż sposób produkcji, struktura i budowa, a także sposób wszczepienia implantu mają duży wpływ na biozgodność i tempo wgajania.

Mosty na implantach – proces leczenia

Cały proces uzupełnienia uzębienia za pomocą mostów na implantach zazwyczaj trwa kilka miesięcy – przed osadzeniem finalnego mostu w jamie ustnej, wszczep śródkostny musi zintegrować się z kością. Co ważne, sam zabieg wszczepienia implantów, dzięki odpowiednio dobranemu znieczuleniu, jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny. W uproszczeniu, na kolejnych etapach leczenia pobierane są wyciski – na ich podstawie wykonywany jest most z odtworzonymi koronami zębów, który finalnie umieszczany jest na implantach.

Mosty na implantach – dlaczego warto?

Braki w uzębieniu to problem natury nie tylko estetycznej, ale również zdrowotnej, dlatego tak ważne jest ich uzupełnienie. Warto w tym miejscu wspomnieć o znacznie wyższym niż w przypadku standardowych protez komforcie, który zapewniają rozwiązania z zakresu implantoprotetyki, takie jak na przykład mosty na implantach – w naszym gabinecie stosujemy sprawdzone, wiodące systemy, gwarantujące trwałość i najwyższą jakość, a pacjenci objęci są kompleksową opieką, która owocuje pięknym, pełnym uśmiechem.